| Autor/ica |
Poruka |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 5x16 - Ethics
"Ethics" (Etika)Sezona: 5 Epizoda: 16 Datum premijere: 02.03.1992. Prikazano na HRT-u: 18.06.2008. Scenaristi: Sara Charno & Stuart Charno Redatelj: Chip Chalmers Gostujući Glumci: * Caroline Kava as Toby Russell * Brian Bonsall as Alexander Rozhenko * Patti Yasutake as Alyssa Ogawa Stardate: 45587.3 (2368) Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra) Nakon što spremnik u skladištu padne na Worfa, on pada u nesvijest. Budi se u bolnici gdje saznaje šokantnu vijest - paraliziran je od struka naniže. Doktorica Crusher ga obaviještava da će na brod uskoro doći specijalistica za neurogenetiku, doktorica Russell, ali naglašava da su mu izgledi da u se potpunosti oporavi u najboljem slučaju minimalne. To zadaje težak udarac njegovom klingonskom ponosu, pa ne želi posjetitelje - čak ni svog sina Alexandera. Detaljnije informacije: Memory AlphaKompletan scenarij: Ethics
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| čet 19 lip, 2008 12:18 am |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x16 - Ethics
9 Dobra epizoda ali sa jako teskom temom Prvo sta cu reci je da me ona doktorica zivcirala jer je sve ljude smatrala svojim pokusnim kunicima sto je bilo krajnje ne eticki , je da je spasila worfa na kraju ali ipak ne sviđa mi se Zapravo worfa je spasilo i to sto klingonci imaju back up za sve u svome tijelu Worfova zelja da se ubije je bila necasna , cisto iz razloga jer ima dijete a misli samo na sebe i svoju muku ali hvala bogu da mu je riker ocitao bukvicu Isto tako hvala picardu sto je iskoristio svoje znanje o klingoncima i uvjerio crusher da dopusti operaciju sve skupa jako dobra epizoda koja opet pokazuje kako su neka klingonska pravila malo i glupa 
_________________ Surviving the new decade
|
| čet 19 lip, 2008 12:42 am |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm Postovi: 4913 Lokacija: Maksimir, Zagreb Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Koje si vrste?: BORG
|
 Re: 5x16 - Ethics
Ovo je bila cista epizoda za Dr.Jones... 
_________________
|
| čet 19 lip, 2008 7:29 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 9:40 pm Postovi: 1166 Lokacija: Zg
|
 Re: 5x16 - Ethics
Meni se nekak ne svidja epizoda, jer na Worfa je pao teret i potrgao mu kicmu, valjda na jednom mjestu, nisam registrirao tocno na koliko mjesta, i to mu nemogu regenerirati ni popraviti. Kak mu onda mogu mogu ugraditi i pospajati sve zivce na dva kraja kicmene mozdine , ak nisu mogli na jednom - srednjem mjestu ostecenja? 
_________________ Hvala Daso : “Shvatio sam da čovjek drugoga čovjeka smije gledati s visine samo kada mu pomaže da se pridigne.”
|
| sub 21 lip, 2008 4:58 pm |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 5x16 - Ethics
Dr. Russell je malo naporna bila, i izazivala etička pitanja što se tiče liječenja pacijenata… Worf kao invalid… hm… vjerujem da mu nije bilo lako…
…no ta sva priča nije me se dojmila… a ni kraj , kada Worf iznenada oživi… …znam da Klingonci imaju drugačiju fiziologiju tijela, no mogli su barem spomenuti ili napomenuti da se tako nešto može dogoditi…
…dajem 4…
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| pon 23 lip, 2008 1:51 pm |
|
 |
|
Fi'ta Gul
Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm Postovi: 6485 Lokacija: Cardassia Prime
|
 Re: 5x16 - Ethics
nenadg je napisao/la: Kak mu onda mogu mogu ugraditi i pospajati sve zivce na dva kraja kicmene mozdine , ak nisu mogli na jednom - srednjem mjestu ostecenja? Stavili su mu kompletno novu kičmu i novu leđnu moždinu, koju su onda nekom kemijom stimulirali da živci počnu rasti i srastu sa onima u tijelu.  moždina prije ugradnje  stimulirani rast živaca iz moždine
_________________ William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."
|
| sub 28 lip, 2008 4:28 pm |
|
 |
|
The Traveler
Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm Postovi: 1198 Lokacija: In the Pale Moonlight Naj Serija: TNG
|
 Re: 5x16 - Ethics
Dr. McCoy vrati Spocku mozak, a ovi 100 godina poslije ne mogu nekom ugradit kralješnicu.
_________________ Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably. Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold. Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
|
| sub 28 lip, 2008 6:02 pm |
|
 |
|
Fi'ta Gul
Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm Postovi: 6485 Lokacija: Cardassia Prime
|
 Re: 5x16 - Ethics
Lore je napisao/la: Dr. McCoy vrati Spocku mozak, a ovi 100 godina poslije ne mogu nekom ugradit kralješnicu. Samo je jedan Bones McCoy. 
_________________ William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."
|
| ned 29 lip, 2008 2:03 am |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 9:40 pm Postovi: 1166 Lokacija: Zg
|
 Re: 5x16 - Ethics
TerNek je napisao/la: nenadg je napisao/la: Kak mu onda mogu mogu ugraditi i pospajati sve zivce na dva kraja kicmene mozdine , ak nisu mogli na jednom - srednjem mjestu ostecenja? Stavili su mu kompletno novu kičmu i novu leđnu moždinu, koju su onda nekom kemijom stimulirali da živci počnu rasti i srastu sa onima u tijelu. ........................... Opet stoji moje pitanje, jer to sve opet mora zarasti na Dva mjesta, za razliku od jednog ostecenja.
_________________ Hvala Daso : “Shvatio sam da čovjek drugoga čovjeka smije gledati s visine samo kada mu pomaže da se pridigne.”
|
| ned 29 lip, 2008 10:31 am |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: 5x16 - Ethics
4, dosadna epka, a pogotovo me izivciralo ono na kraju kad je Worf umro pa ozivio... jadno je da na taj nacin postizu dramatiku... 
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| ned 29 lip, 2008 12:26 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: 5x16 - Ethics
8 Zanimljiva epizoda... kao sto sam vec pisao, volim te epizode s moralno-etickim dilemama. U zadnje vrijeme pocinjem shvacati klingonsku "death before dishonor" filozofiju. Jedino sto mi nije bilo jasno je kad je Worf rekao da ce odustati od casti radi svojih bliznjih - i odlucio se na operaciju. Ne kuzim po cemu bi ta operacija bila necasna, bilo sto drugacija od bilo koje riskantne operacije npr. nakon neke bitke... zato smanjujem s 10 na 9. Kraj je zbilja bio bezveze s onim proglasenjem smrti, plakanjem, i onda iznenadnim ozivljavanje.... jest da su to na neki nacin nagovjestiti s time sto za druge tjelesne funkcije postoji redundantnost, ali svejedno mi nije najbolje sjelo.... zato smanjnujem s 9 na 8. Razgovori doktorica su bili zanimljivi, ukljucujuci i onaj govor na kraju. Sto se mene tice - ako je vec pitanje biranja izmedju smrti i opasne operacije - zasto ne dozvoliti da se zahvat izvede?! S druge strane slazem se sa Crushericom sto je bila ljuta na Dr.Russell sto je okolo i na drugima isprobavala neke eksperimentalne metode ljecenja... Inace danas testiranje ljekova, GMO hrane i sl. traje sve krace i krace, premalo testirani ljekovi se izbacuju na trziste radi zelje za brzim profitom i dogadjaju se gadni problemi.... lijepo bi bilo vjerovati da bi se u buducnosti stvari ipak mogle popraviti  captain je napisao/la: Worfova zelja da se ubije je bila necasna , cisto iz razloga jer ima dijete a misli samo na sebe i svoju muku ali hvala bogu da mu je riker ocitao bukvicu Isto tako hvala picardu sto je iskoristio svoje znanje o klingoncima i uvjerio crusher da dopusti operaciju sve skupa jako dobra epizoda koja opet pokazuje kako su neka klingonska pravila malo i glupa  Kao sto je Picard rekao, to je NASE glediste na klingonski nacin zivota. Zasto ne bi neka rasa cjenila vise neke druge stvari - i po toj logici bi Worf na neki nacin napravio dobro za sina jer bi mu pokazao kakav Klingonac treba biti.
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| sri 02 srp, 2008 3:20 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x16 - Ethics
U ovoj epizodi bas se vide razlike između ljudske i klingonske hrabrosti , i tamo di su ljudi hrabri , di ljudi mogu puno izdrzat klingonci to nemogu , cudno jer imaju pomocni sustav za sve unutar svog tijela i bas bi oni trebali izdrzavat bolseti i ostecenja bolje od ljudi i oporavit se brze , ali oni nazalost mentalno nemogu podnijet par dana loseg stanja i oporavljanja , nego im je to necasno pa se odmah ubiju  Picard je briljirao u ovoj epizodi i tu se bas vidi koliko je kompleksniji lik od mnogih , kako li je samo nagovorio crushericu da popusti i operira worfa 
_________________ Surviving the new decade
|
| ned 25 lis, 2009 10:55 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: 5x16 - Ethics
Ocjena 6. Ona doktorica mi je bila užasno iritantna. Šteta što se taj medicinski uređaj nije nikad više koristio.
|
| ned 25 lis, 2009 10:57 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x16 - Ethics
Uređaj je dobar , nesto takvo u reali bi nam trebalo 
_________________ Surviving the new decade
|
| ned 25 lis, 2009 11:02 pm |
|
 |
|
Fire and Blood
Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm Postovi: 4100 Lokacija: On the lost moon of Poosh Opis Stanja: jet lagno.... Koje si vrste?: Time Lord
|
 Re: 5x16 - Ethics
8
Bila bi viša da mogu progutati činjenicu da se kralježnica može tek tako replicirati...
_________________ It is smaller on the outside!
|
| sri 28 lis, 2009 8:43 pm |
|
 |
|