|
Sada je: sri 24 lip, 2026 3:47 am.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
| Autor/ica |
Poruka |
|
the Red Viper
Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am Postovi: 11340 Spol: Muški Naj Film: First Contact Opis Stanja: ε > 0
|
 5x06 - The Game
"The Game" (Igra)Sezona: 5 Epizoda: 06 Datum premijere: 28.10.1991. Prikazano na HRT-u: 03.06.2008. Scenaristi: Susan Sackett, Fred Bronson & Brannon Braga Redatelj: Corey Allen Gostujući Glumci: * Ashley Judd as Robin Lefler * Katherine Moffat as Etana Jol * Colm Meaney as Miles O'Brien * Patti Yasutake as Alyssa Ogawa * And Wil Wheaton as "Wesley Crusher" Stardate: 45208.2 (2368) Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra) Za vrijeme romantičnog odmora, Rikerova pratilja Etana Jol mu poklanja zanimljiv dar. Upoznaje ga sa elektroničkom igrom koja igrača nagrađuje osjećajem ugode kad izvrši svoj zadatak. Nakon povratka na Enterprise, Riker pokazuje igru Troi. U isto vrijeme, posada želi dobrodošlicu Wesleyu Crusheru, koji je došao na odmor iz Akademije Zvjezdane flote. Troi igru daje doktorici Crusher, a Wesley upoznaje mladu zastavnicu, Robin Lefler, i oboje osjete međusobnu privlačnost. Uskoro, dogovaraju se za večeru. Nešto kasnije, dr. Crusher poziva Datu u bolnicu da joj pomogne u vezi nekog problema. Data dolazi u bolnicu, a Riker, Beverly i Troi ga deaktiviraju i ostavljaju na jednom od stolova za pregled. Detaljnije informacije: Memory AlphaKompletan scenarij: The Game
_________________ "Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.
|
| uto 03 lip, 2008 5:43 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x06 - The Game
8 Meni se svidjela epizoda Ovo je jedna od onih krsi kanon epizoda ali dobro mozda kitarians i ktarians nisu ista rasa , neznam bas to u detalje Uglavnom smislili su zanimljiv plan osvajanja federacije ali zahvaljujuci wesleyu , robin i na kraju dati su ipak sprijeceni u svojoj namjeri Smijesno je bilo kad je njihova kapetanica zaprijetila da ce pucat  a ima slabiji brod Robinina pravila su jaka 
_________________ Surviving the new decade
|
| uto 03 lip, 2008 5:51 pm |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: 5x06 - The Game
9 Creepy epizoda, čak ni Svizac nije bio previše iritantan. A našao si je i lijepu curu (mora se priznat da je Robin prava ljepotica), ali iznenadio me je to što što se Riker pohvatao sa onakvom rugobom (Riker, možeš ti to bolje). Troi ima zanimljive rituale sa čokoladom, tko zna kakve je još experimente izvodila.
Zanimljiv način asimiliranja posade, broda, pa skoro i cijele civilizacije. Jedna stvar mi nije jasna, kako se tako napredan i sofisticiran uređaj da lako replicirati.
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| uto 03 lip, 2008 5:58 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x06 - The Game
neznam , i ja se pitam kako top da su svi imali jedan tako napredan uređaj da i danas je izjavljena kultna recenica od troi: chocholate is a serious thing 
_________________ Surviving the new decade
|
| uto 03 lip, 2008 6:10 pm |
|
 |
|
the Red Viper
Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am Postovi: 11340 Spol: Muški Naj Film: First Contact Opis Stanja: ε > 0
|
 Re: 5x06 - The Game
evo, ja dam 6. ali i sad kako razmisljam i to mi se cini malo puno... uglavnom, jedna manje neozbiljna epizoda, a takve bas i nevolim previse. no dobro, nije samo u tome stvar. ima i epizoda previse technobabblea i takvih stvari. podsjeca na Voyager Wesley je cak bio i ok. tek me tu i tamo njegova faca malo iziritirala (dovoljno je da se sjetim onih ranijih epizoda) ona Robin je s druge strane bila i vise nego dobra  i malo mi je bezveze i fora da se cijela posada uspjela u tako malo vremena zakacit na tu igru. mislim, ok, ajde... ali veliki je to brod i sad bi bas trebali provoditi to neko opako mjerenje, ali ne... tisucu strucnih i ozbiljnih ljudi uspije postat ovisno o nekakvoj igrici. malo mi to bas i ne prolazi. ak je Wesley usio tako dugo ne isprobati igru a on bi kao trebao biti na odmoru sto se onda moze ocekivati od posade koja bi trebala raditi svoj posao? no dobro. bilo je i par fora detalja, recimo ovo sto je Brick spomenuo dok je Troi jela cokoladu, a Riker ju gleda ko da je skrenula  btw, Wesley spomene na jednom mjestu kako mu na akademiji antropologiju predaje profesor(ica) Novakovich, a moja profa iz bio logije se zove Novaković 
_________________ "Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.
|
| uto 03 lip, 2008 6:12 pm |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: 5x06 - The Game
Slažem se nelogičnostima, no epizoda me se dojmila još od mlađih dana kao i mlada Dama Robin, šteta što je više nismo vidjeli u Treku.
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| uto 03 lip, 2008 8:19 pm |
|
 |
|
Fi'ta Gul
Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm Postovi: 6485 Lokacija: Cardassia Prime
|
 Re: 5x06 - The Game
BrickTop je napisao/la: Slažem se nelogičnostima, no epizoda me se dojmila još od mlađih dana kao i mlada Dama Robin, šteta što je više nismo vidjeli u Treku. Pa ne znam koliko je presofisticiran taj uređaj. Jedini posao mu je da preko vizualnih podražaja stimulira određeni centar u moždanoj kori. Sam uređaj je u biti manje bitan, creative staff ga je nekako skemijao tek toliko da ga imaju na glavi, a da nema nekoliko kila. Bitna je pozadina Igre, odnosno svrha zbog koje je Ktarijanci dilaju. Šteta je za mladu damu Ashley Judd što se više ne pojavljuje u Treku, no ipak ju je Trek lansirao u glumačke visine. Inače, epizodi sedmica. Vraća se mali Svizac, no na sreću samo na kratko. Ashley Judd je zbilja slatkica, nema što. Nemam prigovora na dizajn tog naglavnjaka sa Igrom, nego mi je bezveze kako svi nasjedaju na tu igru kao obični blesavi žutokljunci. To je jednostavno nevjerojatno. Školovani Starfleet officeri kuže da neki ljudi imaju skalameriju na glavi i slaboumno bleje u igru i nitko ne reagira nego svi, koji nisu već nasjeli kad im je netko od njihovih bližnjih stavio to čudo na glavu, idu isprobati što ima zanimljivo u toj maloumnosti i upadaju u zamku. Zanimljivo je kako su ovdje Ktarijanci prikazani kao lukavci koji žele osvajati na podao način, a u Voyageru nije bilo ni spomena tome. (op. a. – muž Samanthe Wildman je Ktarianac i nju nitko ništa ne pita, a u epizodi «Drumhead» je admiralica Satie htjela bolničara Simona Tarsesa razapeti samo zato što mu je djed neprijatelj, Romulanac.) Ovakav pokušaj preuzimanja kontrole nad brodovima i bazama Starfleeta jednako je neprijateljski čin kao i razne romulanske podlosti.
_________________ William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."
|
| uto 03 lip, 2008 8:26 pm |
|
 |
|
Historiotrekolog
Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am Postovi: 6010 Lokacija: Budrovačka Republika Pemija Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Koje si vrste?: Vulcan
|
 Re: 5x06 - The Game
TerNek je napisao/la: Šteta je za mladu damu Ashley Judd što se više ne pojavljuje u Treku, no ipak ju je Trek lansirao u glumačke visine. Ma samo zbog nje bi dao epizodi 10-tku.
_________________ "Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..." Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
|
| uto 03 lip, 2008 9:05 pm |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: 5x06 - The Game
T'Grel je napisao/la: Ma samo zbog nje bi dao epizodi 10-tku. Dijelimo mišljenje, BTW, dobro došao na PDF. 
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| uto 03 lip, 2008 9:07 pm |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: 5x06 - The Game
Zaboravit spmenih situaciju na mostu, Data se obraća Geodiju i govori kako se znanstvene ekipe ne mogu složit oko senzora (ako se ne varam), a Geordi odgovori neka bace novčić. Data to shvati doslovno i kažem; idem odmah reciplirati novčić.
A tu je i 47, Ogawa u turboliftu govori Svizcu da je ona na 47. levelu igre.
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| sri 04 lip, 2008 2:06 pm |
|
 |
|
the Red Viper
Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am Postovi: 11340 Spol: Muški Naj Film: First Contact Opis Stanja: ε > 0
|
 Re: 5x06 - The Game
BrickTop je napisao/la: A tu je i 47, Ogawa u turboliftu govori Svizcu da je ona na 47. levelu igre. e, taj dio je bio presmjesan! kak zenska onim napusenim glasom kaze cetrdeset sedam 
_________________ "Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.
|
| sri 04 lip, 2008 2:08 pm |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: 5x06 - The Game
A ova stvarno izgleda napušeno 
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| sri 04 lip, 2008 2:12 pm |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 5x06 - The Game
@brick LOL
Riker donosi neku bedastu igru na brod… Deana ima neki ludi rutual s čokoladom… Jeeee… Wesley dolazi u posjetu… Igra djeluje na posadu… negativno…
Malo mi je bedasto da na Enterprise prevozi sve znanstvenike i istraživače koji bi proučavali Feniksovo jato… zar ne bi bilo bolje da se oni bave kartiranjem novog područja, a da još jedan brod prevozio istraživače… …ovako je samo kaos na brodu bio…
…Jeee… Wesley uz pomoć Robin i Date spašava brod…
…ocjena 8…
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| čet 05 lip, 2008 11:23 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm Postovi: 4913 Lokacija: Maksimir, Zagreb Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Koje si vrste?: BORG
|
 Re: 5x06 - The Game
Pretpostavljam da nije dosao Data da bi Wesly sigurno pobjedio igru jer je on nadmočno iritantan... 
_________________
|
| pet 06 lip, 2008 2:37 pm |
|
 |
|
Fi'ta Gul
Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm Postovi: 6485 Lokacija: Cardassia Prime
|
 Re: 5x06 - The Game
Mr.bobo je napisao/la: Malo mi je bedasto da na Enterprise prevozi sve znanstvenike i istraživače koji bi proučavali Feniksovo jato… zar ne bi bilo bolje da se oni bave kartiranjem novog područja, a da još jedan brod prevozio istraživače… …ovako je samo kaos na brodu bio… Pa nije li ovako svrsishodnije? I onako je moto serije "... to explore strange new worlds...", znači treba detaljnije istražiti, ne samo kartirati područja svemira. Enterprise ima preko nekoliko znanstvenih odjela, dosta stručnjaka u posadi i vrlo moćne senzore i istraživačku opremu, a ima i kapacitete da uz svoju posadu smjesti još nekoliko tisuća ljudi. Čini se logično da svemu tome dodaju još određeni broj raznih stručnjaka i obave sve jednim potezom i kako treba, umjesto da šalju lošiji i slabije opremljeni brod i da se tako napravi dupla potrošnja resursa i dupli posao za jednu stvar, ako je Enterpriseu već zadatak istražiti taj star cluster.
_________________ William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."
|
| pet 06 lip, 2008 5:10 pm |
|
 |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|