Sada je: sri 24 lip, 2026 3:49 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
 5x19 - The First Duty 

Ocjena:
10 0%  0%  [ 0 ]
9 33%  33%  [ 4 ]
8 25%  25%  [ 3 ]
7 25%  25%  [ 3 ]
6 8%  8%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 8%  8%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 12

 5x19 - The First Duty 
Autor/ica Poruka
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 5x19 - The First Duty
"The First Duty"
(Prva Dužnost)


Sezona: 5
Epizoda: 19
Datum premijere: 30.03.1992.
Prikazano na HRT-u: 23.06.2008.
slika
Scenarist Ronald D. Moore i Naren Shankar
Redatelj: Paul Lynch

Gostujući Glumci:
Wil Wheaton - Wesley Crusher
Ray Walston - Boothby
Ed Lauter - natporučnik Albert
Jacqueline Brookes - admiralica Brand
Richard Fancy - kapetan Satelk
Shannon Fill - Sito
Richard Rothenberg - kadet
Walker Brandt - Hajar
Robert Duncan McNeill - Nicholas Locarno

Stardate: 45703.9 (2368)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra)
Na putu prema Akademiji Zvjezdane flote, gdje Picard treba održati svečani govor u povodu početka nove akademske godine, posada Enterprisea saznaje za tešku nesreću čiji je sudionik bio i Wesley Crusher. Svih pet brodova koji su tamo sudjelovali su uništeni, teleportirati na sigurno su se uspjeli Wesley, vođa njegove eskadrile i još dva člana posade. Peti član njihovog tima, Joshua Albert, je poginuo na mjestu.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: The First Duty

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 23 lip, 2008 8:38 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x19 - The First Duty
Tom paris ima blizanca :mrgreen:

Dobra epizoda m wesley iritira ovaj put cak i mene , iako ga i mogu na neki nacin razumijet , tj tu njegovu odanost razumijet
Pojavljuje se i boothby :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


pon 23 lip, 2008 10:13 pm
Profil
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: 5x19 - The First Duty
epizoda onak onak ali tom paris, mlad i mršav :lol:

_________________
Dif-tor heh smusma!


uto 24 lip, 2008 12:48 am
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x19 - The First Duty
...bezveze mi je malo to s budućim Tomom Parisom...
...hmm...

...pa epizoda o događajima na akademiji mi je tako tako...
...samo je jedna super stvar bila...

...ISTINA...

...nema laži u Star Treku...

...zato dajem 6...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sri 25 lip, 2008 1:25 am
Profil ICQ Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 5x19 - The First Duty
"The first duty of every Starfleet officer is to the truth, whether it's scientific truth or historical truth or personal truth! It is the guiding principle on which Starfleet is based! If you can't find it within yourself to stand up and tell the truth, you don't deserve to wear that uniform!"

he, he, picard rap!

(po meni svaka epka koja je dio picard rapa dobiva ocjenu vise.)
(jos jedna ocjena vise je zato sto je epku napisao Ron Moore.)

dakle, 7! :mrgreen:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 25 lip, 2008 2:48 am
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: 5x19 - The First Duty
Isto picard rap... :P

_________________
slika


sub 28 lip, 2008 11:21 am
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 9:40 pm
Postovi: 1166
Lokacija: Zg
Post Re: 5x19 - The First Duty
Jako dobra epizoda, ponajvise zbog stava o istini,
dao bi joj 8 ali sam zabunom dao devet ,
ma dobro zbog istine nek ostane :!:

_________________
Hvala Daso :
“Shvatio sam da čovjek
drugoga čovjeka smije gledati s visine
samo kada mu pomaže da se pridigne.”


ned 29 lip, 2008 10:45 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 5x19 - The First Duty
9, dobra epizoda, zanimljiva, vise kao krimic...

Ali ne mogu vjerovat koja je Wesley pyzd@... Mislim ima Picard pravo, ono o istini, al ipak postoji i odanost prema prijateljima... Istina da nije bilo lijepo od ovih sta su to zataskivali, ali kad vec jesu, onda se Wesley trebo drzat toga, a ako nije mogao, trebao je to odmah reci, a ne na kraju kad su se vec izvukli. Ne mogu vjerovat koji kreten... trebali su njega izbacit s Akademije jer je zabio prijateljima noz u ledja

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


ned 29 lip, 2008 1:44 pm
Profil
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: 5x19 - The First Duty
Na ovu epizodu me podsjeća VOY epizoda Fair Trade kad je Neelix bio u dilemi, treba li izdati prijatelja ili reći istinu.
Zatražio je savjet od Toma Parisa. On mu je rekao da si je upropastio život što nije rekao istinu. Pri tome se vjerojatno mislilo na ovu epizodu jer Tom Paris je lik baziran na ovome. I Paris i Locharno su izbačeni s akademije. Jedino nisu mogli ovog u VOY-u nazvati Nicholas Locarno zbog te neke holivudske politike o copyrightu.
Kad je Robert Duncan Mcneill bio na VOY audiciji, oni su mu rekli da izgradi isti karakter kao što je to napravio u ovoj epizodi.
Jedina razlika između Parisa i Locarna koja je istaknuta u VOY-u je ta što je Paris skrivio smrt trojice kadeta na akademiji, a u ovoj epizodi je Locarno odgovoran za jedna život.

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


uto 26 kol, 2008 9:38 pm
Profil
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: 5x19 - The First Duty
MacGyver je napisao/la:
Ali ne mogu vjerovat koja je Wesley pyzd@... Mislim ima Picard pravo, ono o istini, al ipak postoji i odanost prema prijateljima... Istina da nije bilo lijepo od ovih sta su to zataskivali, ali kad vec jesu, onda se Wesley trebo drzat toga, a ako nije mogao, trebao je to odmah reci, a ne na kraju kad su se vec izvukli. Ne mogu vjerovat koji kreten... trebali su njega izbacit s Akademije jer je zabio prijateljima noz u ledja

Bila je žestoka rasprava među scenaristima, na čijoj će Wesley strani biti. Ron More je rekao: Radi se o budućnosti, radi se o zvjezdanoj floti... jednostavno mora reći istinu.

Ne znam koliko ima istine u tome, ali u extrasima su rekli da se ova epizoda pušta redovito na nekoj američkoj zrakoplovnoj akademiji.

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


ned 11 sij, 2009 1:36 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 5x19 - The First Duty
Pa u takvoj budućnosti, u Federaciji i ZF istina je ono najvažnije i najbitnije. Pogotovo kada se tu radi i o smrtnom slučaju. Kakav bi bio časnik Flote da može lagati o nečem tako bitnom? Još k tome i optužiti tog jadnika da je on kriv...

_________________
slika


ned 11 sij, 2009 8:29 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 5x19 - The First Duty
Jel mi to malo kasnimo s komentiranjem ove epizode? :mrgreen:

Da, Wesley se je trebao unaprijed odlučiti da li će se pridružiti zataškavanju ili ne, a ne ovako - nije se izvukao a još si je uništio i ugled time što je lagao nadređenima...

Na trenutke je svo to moraliziranje bilo naporno...

Lore je napisao/la:
Ne znam koliko ima istine u tome, ali u extrasima su rekli da se ova epizoda pušta redovito na nekoj američkoj zrakoplovnoj akademiji.
Interesting :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


pon 12 sij, 2009 3:59 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x19 - The First Duty
Ocjena 8. Wesley upao u nevolju.


uto 20 lis, 2009 9:23 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: 5x19 - The First Duty
Jako dobra epizoda po mom mišljenju...Pokazuje kako arogantni i presamopouzdani postanu najistaknutiji članovi akademije...Ovaj put su to skupo platili...

I da, totalna je glupost što je isti glumac kasnije glumio Parisa...

Ocjena 9.


sri 10 ožu, 2010 5:02 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 5x19 - The First Duty
Fora mi je to postojanje elitnih akademika :zubo: akademaca... :mrgreen: Iako, stvarno su ispali umišljena džubrad. Malo gledamo mladog Parisa u TNG-u. A dosta su slični... :zubo: Picardova propovijed je bila dobra. Jako dobra epizoda.

_________________
slika


sri 10 ožu, 2010 8:32 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan