Sada je: pet 03 svi, 2024 9:12 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
 Kad ste se "zaljubili" u Star Trek? 
Autor/ica Poruka
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Kad ste se "zaljubili" u Star Trek?
Kada ste shvatili da je Star Trek super serija?
Zašto BAŠ Star Trek?
Kako je on utjecao na vaš život?
Što vas je privuklo da gledate Zvjezdane straze?

Ne morate striktno odgovarati na ova pitanja, raspišite se slobodno o temi.

Meni je negdje bilo 13 godina kad sam skužio za ST. Prvi puta sam pogledao TNG i svidjelo mi se. Kasnije sam čuo za DS9, VOY, fimove i TOS.

Star Trek je za mene jako realan za razliku od Star Warsa i sličnog. Smatram da bi Star Trek zaista jednom mogao nastati. Možda ne tako kako je naš Gene zamislio ali tako nekako.

I, ne može biti istina da smo sami u svemiru. U tooolikom svemiru. Možda ne postoje Klingonci, Romulanci, Vulkanci, Kardasijanci i ini ali mislim da postoje vanzemaljci ili neki drugi oblici života.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


uto 18 srp, 2006 11:59 pm
Profil Web stranica
Predsjednica
Predsjednica
Avatar

Pridružen/a: pet 05 svi, 2006 7:11 pm
Postovi: 2008
Lokacija: where no WOMAN has gone before....
Spol: Ženski
Naj Serija: TOS
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Human
Post 
Pa ja sam se navukla na ST u 6.raz.
Baš se u to vrijeme ponovno reprizirao TOS,postala sam doslovno opsjednuta.
No jednog dana umijesto Spocka,Kirka,McCoya i ekipe pojavio se ĆELAVAC
Bila sam ful tužna dok i iz inata nisam htijela gledati TNG,
no onda sam im odlučila dati priliku i skužila sam da su skroz OK :D

Star Trek je doista promijenio moj život...ja nebi bila ovakva osoba da nije bilo ST-a.Iskreno ne znam jel bi uopče imala neke ciljeve u životu da nije ST-a :D

U ST-u me privuklo baš ovo "...ići gdje nijedan čovijek nije bio..." :!:
Istraživati nove svijetove...istraživati nešto novo i nepoznato...
Ljudi nemaju puno opcija svemir će jednog dana izgledati ili kao Federacija ili kao TERRAN Empire-no ja mislim da će čoviječanstvo biti pametnije te da će napraviti savez poput Federacije :)

Meni je ST pomogao da shvatim što zapravo želim u životu...zato hoću da mu i drugi daju priliku te da dopuste da im ST otvori vrata ka novom prikazu SVEMIRA :mrgreen:

_________________
Yeah, I am harsh. I'm also demanding, stubborn, self-sufficient, and always right ;)


sri 19 srp, 2006 10:32 am
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: pon 03 srp, 2006 3:40 pm
Postovi: 63
Lokacija: ZG
Post 
Sve je pocelo jednog dana prije mnogo godina, kad je tek poceo ST Voyager. Ja i stari smo vidjeli najavu serije i on je reko da je to pre je...no.
Medutim, on je mislio da su to one serije sa Kirkom. Tog sam dana jurio doma iz skole. I kad je pocela uvodna spica vec sam se zaljubio...

Sve filmove, pa cak i one stare, sam pregledo min 5 puta. Ali ST First Contakt, min. 10x

Da i naravno da mi je to promjenilo zivot. Poceo sam crtat sve brodove koje sam vidio. Imam ih doma na zidu zaljepljene. ST me navuko na Astrofiziku. Znam sve, od toga kako nastaje zvjezda pa do crne rupe...
Zatim sve o kozmickom zracenju itd. Zapravo sam se poceo zanimat za tehnologiju i u glavi mi se cjelo vrijeme motaju ideje o mogucim pokusima koje bi mogo napravit da imam para. Ljudi me gledaju i cude se zasto sam uvjek miran i nis ne pricam. Sutim jer si cjelo vrijeme u glavi vrtim ovo gore navedeno.

Ja zelim upisat PMF i smjer Fizika.

Sad kad gledam, moj frend sa strojarskog faksa tj. FSB-a, iz fizike uce ono sto sam ja znao jos u osnovnoj skoli. Enciklopedije se stvarno isplati citat. To sto sam naucio sve to prije faksa ce mi puno pomoc na faksu.
ali problem je u tome sto Nemam bas najbolje ocjene sad u srednjoj skoli.
Medutim, sredio sam si malu vezu. Uvjet je jedino da barem rjesim Prijamni ispit dobro, a prijamni je Matisa i Fizika. Dakle upadam


sri 19 srp, 2006 11:40 am
Profil
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: pet 09 lip, 2006 7:48 pm
Postovi: 206
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Post 
Meni je bilo negdje oko 7 ili 8 g. kad sam počeo gledati Star Trek, a to je naravno bilo ST: Voyager. Počeo sam ga gledati onako iz dosade ali mi se sve više počeo sviđati i prirastati srcu. Dok se jednog dana moj cijeli svijet okrenuo naglavačke, počela me zanimati astronomija, fizik, biologija i sve što ja imalo veze sa Star Trekom.

No jednog dana počele su reprize i s njima TOS. To mi se nije svidjelo. Pitao sam se gdje je sad nestla sva tehnologije 24st.(ono kaj se tu događa sad mi puštaju neku prastaru seriju punu lampica a ne monitora)
I tako sam prestao gledati Star Trek negdje do polovice 3 sezone TOS-a, a kad sam se napokon priviknuo na TOS. Na ektanu se pjavi neki "francuski" čelavac koji mi se svidio nakon par epizoda unatoč mone odupiranju.

Za mene je Star Trek bio puno realniji i bolji od Star Wars-a, Dosjea X (kojeg sam isto volio ali ne i obožavao) i puno toga što se tada vrtilo. Ja vjerujem i nadam se da če zemlja do tog vremena postičine što slično ili čaki više od onoga što je pokazano u Star Treku.

Vjerujem da nebi bio ova osoba kakva jesam da nije bilo Star Treka u mome životu. i mslm da sam postao puno ozbiljniji ong dana kad je Star Trek ušao u moj život.


čet 20 srp, 2006 11:24 am
Profil
Über Trekker
Über Trekker
Avatar

Pridružen/a: čet 22 lip, 2006 11:50 pm
Postovi: 3227
Lokacija: Zagreb
Post 
KOd mene je to bilo isto zanimljivo. kada sam bio 5. razrde mislim, ili 6. Bili su pustali TOS. Ja sam jedne veceri, oko 7 sati, bzvz. upalio televizor i vidio zadnjih 5 minuta jedne epizode. Ali bile su mi super. Samo sto ja tada nisam znao da su to epizode, mislio sam da je filim. Drugio dan sam opet, u otprilike isto vrijeme upalio telkac, i opet ih vidio. Oko 20 minuta. Bio sam ocaran. Skuzio da je to serija. Odmah sam poogledao na teletext, i odlucio biti pred tv-om na pocetak. I tako je pocela moja ljubav prema stra treku. Ali se onda jednog dana dogopdio sok. Nestao je kirk. I cijela ekipa. Vidio sam neku glupost, opet neki ljudi, ali u novim uniformama, sada celavac kojeg zovu kapetan ima crvenu ododru!!!wtf? I neki im lik koj lebdi na stolici nesto sere. bzvz. Nisam cak pogledao niti do kraja tu epizodu. Nisam je gledao niti sutra dan. Ni dan poslje. Nisam gledao (sada to znam) prve tri sezone. Tada sam jednom bezveze upalio televizor, i vidio opet tu seriju...s celavcem. Samo sto je taj celavac sada sjedio u brodu, nekom novom. I imao je poisadu i sve. I nije bilo seljaka koji iza navijaju. Pogledao sam epizodu do kraja i shvatio kakvu sam pogresku napravio. Nikada si nisam oprostio. Otada nisam propustio nijednu epizodu star treka.


čet 20 srp, 2006 12:23 pm
Profil ICQ
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: sub 01 srp, 2006 8:57 am
Postovi: 60
Lokacija: Croatian F1 Team Padd Dock
Post 
Nightshoot je napisao/la:
KOd mene je to bilo isto zanimljivo. kada sam bio 5. razrde mislim, ili 6. Bili su pustali TOS. Ja sam jedne veceri, oko 7 sati, bzvz. upalio televizor i vidio zadnjih 5 minuta jedne epizode. Ali bile su mi super. Samo sto ja tada nisam znao da su to epizode, mislio sam da je filim. Drugio dan sam opet, u otprilike isto vrijeme upalio telkac, i opet ih vidio. Oko 20 minuta. Bio sam ocaran. Skuzio da je to serija. Odmah sam poogledao na teletext, i odlucio biti pred tv-om na pocetak. I tako je pocela moja ljubav prema stra treku. Ali se onda jednog dana dogopdio sok. Nestao je kirk. I cijela ekipa. Vidio sam neku glupost, opet neki ljudi, ali u novim uniformama, sada celavac kojeg zovu kapetan ima crvenu ododru!!!wtf? I neki im lik koj lebdi na stolici nesto sere. bzvz. Nisam cak pogledao niti do kraja tu epizodu. Nisam je gledao niti sutra dan. Ni dan poslje. Nisam gledao (sada to znam) prve tri sezone. Tada sam jednom bezveze upalio televizor, i vidio opet tu seriju...s celavcem. Samo sto je taj celavac sada sjedio u brodu, nekom novom. I imao je poisadu i sve. I nije bilo seljaka koji iza navijaju. Pogledao sam epizodu do kraja i shvatio kakvu sam pogresku napravio. Nikada si nisam oprostio. Otada nisam propustio nijednu epizodu star treka.


Kod mene je isto bilo upravo tako, samo što ja nisam slučajno upalio TV već je moj stari to bio gledao i onda sam ja počeo gledati, uglavnom radnja se događala na nekom planetu u špiljama gdje su neki svemirci sa s oteli neke ljude sa Enterprise-a i onda ih je Kirk spasio. I onda nisam gledao gledao duže vrijeme. i onda picard

_________________
[slika
slika


pon 31 srp, 2006 2:11 pm
Profil Web stranica
Mister 47
Mister 47
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 5:38 pm
Postovi: 1609
Lokacija: Philadelphia, PA
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: IV
Post 
Nešto malo gledao TOS i TNG kada je bio na HRT-u, ono ako sam tada upalio TV. Onda preko ljeta gledao Voyager, pa su ti bili i filmovi na HRT-u, onda one koje nisam uspio pogledati sam posudio u videoteci,pa je onda Ent bio nešto malo, pa je počeo DS9 za koji mi je sestra rekla, pa opet Voyager i onda sam shvatio da i zaista znam puno o Star Treku i da ga volim, i na kraju tu je bio Enterprise i onda sam postao trekkie, kupio enciklopediju, smijao se ludim fanovima koji su bili u Udruzi ljubitelja Star Trek-a, i zezao se s prijateljima da ću se i ja upisati u Udrugu, a onda je Enterprise završio. Prijatelj mi je pokazao stranicu UFP Croatia-e, vidio članak o Udruzi, a trebala mi je uniforma za prezentaciju u ZRS-u, učlanio se i shvatio: znam puno o Star Trek-u, imam enciklopediju, pročitao sam par knjiga, puno sam epizoda pogledao, nedjeljom navečer/ponedjeljkom ujutro sam gledao reprize Enterpise-a po ljeti, učlanio sam se u Udrugu.

Dovraga Jim, pa ja volim Star Trek!

_________________
slika
Živi dugo i berićetno.


uto 01 kol, 2006 7:00 pm
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
mene je na trek navukla stara. bilo je to da..avne neznam vise koje, uglavnom, kad se Voy poceo prikazivati. tada sam bas kretao u prvi razred, i jos nisam ni citati znao kako spada (neznam ni danas, ali to je druga prica) pa je stara gledala samnom i citala mi titlove, a ja sam samo piljio i upijao. i tako sam gledao, i gledao, i gledao. onda je na scenu dosao Kirk, i bilo mi je malo krivo sto vise nije bilo Janice i ekipe, ali to me nije sprijecilo da odgledam TOS (njega se nazalost najlosije sjecam, al to planiram ispraviti). nakon toga sam znao da me vise nista nece sprijeciti da gledan star trek. gledao sam ga prije skole, rcao pred telkom i onda jurio na nastavu, trcao doma iz skole da stiglem na vrijeme, psovao kad bi ubacili sabor, gledao reprize nedjeljom po noci ako ih vec nisam mogao pogledati tokom tjedna...
i sad kad ih vise nema na HRTu poceo sam si nabavljati DVDe. i opet gledam Star Trek.
sad je on jednostavno postao previse prisutan u mojem nacinu razmisljanja da bih ga mogao zanemariti. poput dobrog prijatelja bez kojeg stvari nekako nisu iste. i znam da me nista nece odvojiti od njega, pa cak ni neka zalutala sjednica.
u biti, mislim da cu bas sad pogledati koju epizodu.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 03 kol, 2006 12:16 am
Profil ICQ Web stranica
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: ned 23 tra, 2006 5:35 pm
Postovi: 358
Lokacija: Vulcan
Post 
to je bila ljubav na prvi pogled

_________________
http://s5.gladiatus.com/game/c.php?uid=141511


čet 03 kol, 2006 10:52 pm
Profil
Mister 47
Mister 47
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 5:38 pm
Postovi: 1609
Lokacija: Philadelphia, PA
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: IV
Post 
Iako moram priznati, da nije bilo Udruge, danas ne bih bio toliko veliki trekkie(Hm, je li to dobro ili loše? :?)

_________________
slika
Živi dugo i berićetno.


sub 19 kol, 2006 10:38 pm
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
Mislav je napisao/la:
Iako moram priznati, da nije bilo Udruge, danas ne bih bio toliko veliki trekkie(Hm, je li to dobro ili loše? :?)

dobro za Udrugu (vidi se da ispunjava svoju casnu duznost), a lose za tebe ( :twisted: ) jer se vidi da si pokolebljiva duha.

( :lol: )

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sub 19 kol, 2006 11:19 pm
Profil ICQ Web stranica
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: uto 22 kol, 2006 10:26 pm
Postovi: 363
Lokacija: ROMULUS. ROMULAN STAR EMPIRE
Post 
imam 16 i vec sam 7 godina lud sa star trekom.... :twisted: :twisted: :twisted: :evil:

_________________
http://nosgoth.dogoo.us/index.htm forum koji je samo za ljubitečje fantastike,ljubitelje magije i metala..... i koji su visoko tolerantni na druge religije...


sri 23 kol, 2006 9:07 pm
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
Scimitar je napisao/la:
imam 16 i vec sam 7 godina lud sa star trekom.... :twisted: :twisted: :twisted: :evil:

cemu ovaj posljednji smajlich?

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 24 kol, 2006 12:24 am
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 16 svi, 2006 7:02 am
Postovi: 1066
Lokacija: Atlantis
Post 
Ne tako davno HRT je odlučio prikazati cijeli Trek, tj sve Trek serije.... Voyager je išao kad sam išla u osnovnu/srednju ali me iz nekog x razloga nije privukao.
No dok je pred dvije godine (dvije i pol, ispravite me ako griješim) išao TOS znala sam "naletiti" i pogledati. TOS mi je bio simpatičan, posebno Spock i njegova nadmudrivanja s ostalim likovima (posebno doktorom!)
Zaljubila sam se u Trek tek kada je počeo TNG i kad sam na ekranu vidjela/čula Picarda. Glas patricka Stewarta kako recitira "These are the voyages of the starship Enterprise" i TNG koračnica u pozadini su za mene metafora Treka uopće. Kroz prvu sezonu TNG mi se sve više i više sviđao, da bi me epizoda "Measure of a man" (sezona 2) razuvjerila od svih dvojbi i tako sam nastavila sve vjerno i pozorno gledati. Prikaz boljega svijeta u moralnom smislu je ono što je mene privuklo i zadržalo kao gledatelja. DS9 mi je zapečatio ljubav prema Treku i SFu općenito.


ned 03 ruj, 2006 10:30 pm
Profil
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: ned 09 tra, 2006 8:39 pm
Postovi: 27
Lokacija: Alnilam, Orion Constelation
Post 
Hmm... iako preferiram SW, ST sam ranije počeo gledat, 1995. ili '96. :P Nisam siguran jesam li ga zavolio zbog Voye (koji je tada počeo na HRTu, gledao ga od prve epke) ili First Contacta (posudio u videoteci sigurno). 'tis all a blur... :lol: Danas samo DS9 i FC obožavam. 8)

Kada ste shvatili da je Star Trek super serija?

Prvi puta... Kada sam vidio federacijsku flotu kako rastura Borg kocku u FCu. :P Najborba svih STa... *bows at John Knoll*

Drugi... Kada se Garak pojavio u DS9... :)

Kako je on utjecao na vaš život?

Dodatno me privukao SFu u cjelini. :P Postao sam veći geek. :shock: :oops: 8)

_________________
“We’re the Starfleet Corps of Engineers. ‘Impossible’ is our stock-in-trade.” 8)


pon 04 ruj, 2006 1:48 am
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan